Niechorze - jak dojechać, jakie jest położenie, jakie atrakcje?

Niechorze - nadmorska miejscowość składająca się z dwóch części: zachodniej, starszej, położonej przy klifowym brzegu oraz nowszej, na obszarach bardziej równinnych i przylegających do jeziora Liwia Łuża. Jezioro jest naturalnym siedliskiem ptactwa wodnego i błotnego (między innymi są tu miejsca lęgowe łabędzia niemego), od 1959 roku stanowi ścisły rezerwat ornitologiczny. Odległość Niechorza od Mrzeżyna wynosi 27 km.

Dlaczego warto odwiedzić Niechorze?

 

PLAŻA

Plaża w Niechorzu jest szeroka i czysta. Można na niej spotkać kolorowe rybackie kutry, na tle których warto zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. W okresie sezonu letniego przygotowane są tu strzeżone kąpieliska, które umożliwiają bezpieczny wypoczynek na plaży dla wszystkich.

LATARNIA MORSKA (ul. Polna 30, tel. 91 386 35 43)

Latarnia morska w Niechorzu to często główny cel licznych wycieczek zarówno zorganizowanych, jak i indywidualnych. Została ona zbudowana w 1866 roku i od tego czasu dominuje nad całą okolicą. Jej wysokość wynosi 45 metrów. 

Godziny otwarcia:

  • Poza sezonem: od 10:00 do 18:00 (oprócz świąt)
  • W sezonie letnim: od 10:00 do 20:00 
MUZEUM RYBOŁÓWSTWA MORSKIEGO (ul. Al. Bursztynowa 28, tel. 91 38 63 250)

Miejsce warte uwagi. Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu to idealna atrakcja na spędzenie dnia w kreatywny sposób. Tutaj prezentowana jest stała ekspozycja, ale również organizowane są różnego rodzaju wystawy czasowe. Odbywają się tutaj spotkania, wykłady, warsztaty oraz spektakle teatralne.

PARK MINIATUR LATARNI MORSKICH (ul. Ludna 16, tel. 691 977 977)

Jeżeli chciałbyś zobaczyć wszystkie latarnie morskie polskiego wybrzeża, jednak nie masz na to wystarczającej ilości czasu, musisz odwiedzić Park Miniatur w Niechorzu. Tutaj zebrane są wszystkie latarnie, które przedstawione są w skali 1:10. Na to zwiedzanie musisz poświęcić około 45 minut. 

MOTYLARNIA (ul. Polna 30, tel. 570 781 364) 

W Niechorzu znajduję się Motylarnia, która zlokalizowana jest tuż przy latarni morskiej. Jest to miejsce, w którym można przyjrzeć się swobodnie latającym motylom egzotycznym. Jest to miejsce czynne sezonowo. 

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.mrzezyno.net.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

2 wyświetlenia w 2024r.
Łącznie 225 (od 2023r.)
serce Twoje ulubione obiekty 0