Rogowo - jak dojechać, jak dotrzeć, jakie atrakcje?

Rogowo leży na Wybrzeżu Trzebiatowskim, na mierzei pomiędzy Morzem Bałtyckim i jeziorem Resko Przymorskie. Przez Rogowo prowadzi droga powiatowa z Mrzeżyna do Dźwirzyna. Rogowo w sezonie letnim jest bazą letniskową dla turystów odpoczywających nad piaszczystą plażą. Rogowo polecić można przede wszystkim osobom szukającym ciszy i spokojnego wypoczynku oraz rodzinom z dziećmi. Odległość Rogowa od Mrzeżyna to 4,5 km.

Co warto zobaczyć odwiedzając Rogowo?

 

PLAŻA

Odwiedzając rogowo nie można zapomnieć o zobaczeniu plaży, która tutaj jest wyjątkowo szeroka, czysta, piaszczysta, punktowo porosła kępami malowniczych, falujących na wietrze traw i niezatłoczona nawet w szczycie sezonu. Odległość z głównej ulicy Rogowa na plażę wynosi zaledwie 200 - 300 metrów. 

JEZIORO RESKO PRZYMORSKIE 

Jezioro to, to idealna atrakcja dla osób lubiących aktywny wypoczynek oraz wędkowanie. Stwarza ono doskonałe warunki dla wędkarzy oraz windsurferów. Dodatkowo dookoła jeziora wyznaczony jest szlak rowerowy. 

ZAUROLANDIA (ul. Kolejowa 99, tel. 52 359 30 80)

Zaurolandia to idealne miejsce na spędzenie dnia pełnego atrakcji dla całej rodziny. Każdy w tym miejscu znajdzie coś dla siebie. Tutaj każdy przeniesie się do ery dinozaurów. Dodatkowymi atrakcjami poza stałą ekspozycją są: kolejka elektryczna, zjeżdżalnia dmuchana, łódeczki, quady dla dzieci, a także wiele innych ciekawych atrakcji.

MUZEUM LOTNICTWA I TECHNIKI MILITARNEJ (ul. Lotnisko Rogowo 376/41, tel. 889 955 228)

Będąc w okolicy Rogowa, warto odwiedzić to miejsce. Znajduję się tutaj wiele ekspozycji, które znacznie pogłebią naszą wiedzę historyczną, są to między innymi samoloty, pojazdy samochodowe oraz drobiazgi należące do niemieckich żołnierzy. Obiektem zarządzają prawdziwi pasjonaci historii, którzy chętnie opowiadają o kolekcji znajdującej się w muzeum. Miejsce warte uwagi. 

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.mrzezyno.net.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

2 wyświetlenia w 2024r.
Łącznie 661 (od 2023r.)
serce Twoje ulubione obiekty 0